FEI

Predstavujeme Vám – Filip Nikolíni

Mladý talent z voltížneho klubu SŠ Ivanka pri Dunaji – Filip Nikolíni

Ako by si sa v krátkosti predstavil?

Som 9-ročný chalan, ktorý rád robí riskantné veci a preto ma baví voltíž, skákanie na kolobežke či akrobacia na trampolíne.

Ako dlho jazdíš voltíž?

S voltížou som sa zoznámil ako škôlkar vďaka našej trénerke Adrike. Keďže chlapcov je málo, pridal som sa ku klubu a voltíž si veľmi obľúbil. Kto je tvoj najväčší vzor? Mojimi idolmi sú Jacques Ferrari, Quentin Jabet a Lambert Leclezio. Dokážu neskutočné veci a vyzerajú pri nich naozaj ľahko. Náš český tréner Mirek dúfa, že raz budem ako oni. Inak pikoška, keď ma mamina mala v bruchu, chcela, aby som bol Lambert po babkinom strýkovi. Tatino bol proti, teraz už by asi dovolil

Čo rád robíš vo voľnom čase okrem trénovania?

Keď zostane čas, lietam s kamošmi po našej dedine na bicykli alebo kolobežke, alebo sa hrám na Nintende. Aký je tvoj najväčší cieľ? Teším sa, keď sa presuniem do staršej kategórie a budem môcť zažiť viac adrenalínu. Ako hovorí tatino, budem lietať okolo koňa ako taká kométa.

Ktorý je tvoj najneobľúbenejší cvik?

Asi mlyn alebo ihlica. V týchto cvikoch sú dobré dievčatá, ja keď napnem špičky a vystriem chrbát, mám pocit, že ma roztrhne.

Kto ťa najviac podporuje?

Každý šport je náročný pre celú rodinu, pretože je treba prispôsobovať sa tréningom. Moja najväčšia fanúšička je moja malá ročná sestra, pretože sa teší zo všetkého, čo urobím.