FEI

Voltíž po prvý krát na Vígľaši

V bráne do krásnej prírody Podpoľania v areáli Masarykovho dvora sa po prvý krát konali voltížne preteky pod taktovkou Ľubomíra Pauča z JK Masarykov dvor v spolupráci s Laurou Lenčéšovou z JK Farao.Cvičenci z celého Slovenska si nenechali ujsť kombináciu výbornej organizácie a štedrú ponuku relaxu a zábavy vynoveného areálu. Medaile i krásne obrazy s tématikou voltíže si vybojovali :

V kategórii skupiny detí do 9 rokov zvíťazila skupina z SŠ Ivanka p.Dunaji na koni Troble Maker Z s lonžérom Pavlom Zagatom a v zložení: Nikolíny Filip, Marčeková Naďa, Bačiaková Laura, Zaťková Emma, Antalíková Rebeka, Milková Alžbeta. Striebornú medailu si odnášala skupina z JK Farao-Trnovec nad Váhom na koni Pluto s lonžérkou Vladimírou Lenčéšovou v zložení : Kálmán Viktória, Čičmišová Lea, Pčolová Nelka, Majdiaková Ema, Kádarová Chloe, Kázarová Dorka. Bronzová medaila tiež putovala do Trnovca do klubu JK Farao na koni Pluto s lonžérkou Vladimírou Lenčéšovou v zložení : Ratković Minka, Rajjová Hanka, Čebrová Margaréta, Meszárošová Vivien, Štibrányi Stella a Rajjová Dorka.

Skupiny junior si podelili umiestnenia nasledovne : 1.miesto UVLF Košice na koni Nepomuk s lonžérkou Posilnou Martinou v zložení : Pirčová Mária, Mikitová Ema, Boritášová Katarína, Pavľaková Stella, Dankaninová Karolína, Mosejová Lilien.2.miesto obsadila skupina z JK Farao-Trnoevc n.Váhom na koni Pluto s lonžérkou Vladimírou Lenčéšovou v zložení : Zorić Tamara, Súdorová Timea, Kleinhappel Sarah, Slámová Sara, Hodúrová Sophia.

V dvojiciach dominovala dvojica z SŠ Ivanka p.Dunaji na koni Catoki M s lonžérkou Dianou Antalíkovou v zložení : Špačková Zuzana a Cvetković Zara.Striebro si odniesli Katarína Nagyová a Mia Magdaléna Spiszáková z TJ Slávia SOUP Šaľa na koni Hera s lonžérkou Majdlenovou Janou a bronz Kolesárová Ema a Martinková Ema z OZ Galaxia Spišská Teplica na koni Sarah a lonžérkou Máriou Fogašovou.

V kategórii mladších žien putovalo víťazstvo do JK Voltiland Košice zásluhou Necelovej Agáty na koni Teamo s lonžérkou Necelovou Slávkou.Druhé miesto si odnášala Antalíková Rebeka z SŠ Ivanka p.Dunaji na koni Camelia s lonžérkou Antalíkovou Dianou.Bronzovú medailu si vybojovala jej tímová kolegyňa Marčeková Naďa s tým istým koníkom aj lonžérkou.

Kategóriu mladší muži vyhral Nikolíny Filip z SŠ Ivanka p. Dunaji na koni Camelia s lonžérkou Antalíkovou Dianou.Druhé miesto obsadil Orolin Adam z Voltilandu Košice na koni Teamo a lonžérkou Necelovou Slávkou.Bronz putoval do TJ Slávia SOUP Šaľa vďaka Maťašovskému Kristiánovi na koni Frajer s lonžérkou Beatou Tóthovou.

Víťazstvo v kategórii staršie deti – ženy opäť putovalo do Ivanky p.Dunaji .Vybojovala ho Jurášová Tara na koni Catoki M s lonžérkou Antalíkovou Dianou.Druhé miesto si odniesla zástupkyňa TJ Slávia SOUP Šaľa Katarína Nagyová na koni Hera s lonžérkou Majdlenovou Janou.Bronz opäť putoval do Šale avšak do klubu JK Rusty Šaľa pre Takáčovú Viktóriu na koni KCM Vaultinghorses Lord s lonžérkou Andreou Barczi.

Staršie deti – muži potvrdili že nádejou pre slovenskú voltíž je niekoľko rokov po sebe exelujúci Samuel Necela a aj po tom čo tento rok prestúpil do vyššej vekovej kategórie obhájil víťazstvo na koni Teamo s lonžérkou Necelovou Slávkou.Druhý skončil Matúš Solčiansky z NŽ Topoľčianky na koni Leon s lonžérom Kodakom Borisom.

V kategórii junior zvíťazila Soňa Janigová z JK Freestyle Poprad na koni Walter Winnie a lonžérom Jánom Tribulom.Druhé miesto získala Žaťková Sabina z SŠ Ivanka p.Dunaji na koni Catoki M s lonžérkou Antalíkovou Dianou a tretie miesto jej tímová hráčka Gavaldová Lujza tiež na koni Catoki M a lonžérkou Antalíkovou Dianou.

Kategórii mladší jazdci opäť kraľovala Sára Šoltésová z JK Freestyle Poprad na koni Walter Winnie a lonžérom Jánom Tribulom.

Seniorskú kategóriu vyhrala Lea Haszer z JK Rusty Šaľa na koni KCM Vaultinghorses Lord a lonžérkou Andreou Barczi.Striebro putovalo tiež do klubu JK Rusty Šaľa vďaka Vlasákovej Lucii na tom istom koni s lonžérkou Andreou Barczi.A posledná medaila odchádzala na východ vďaka Majsniarovej Zuzane z Voltilandu Košice na koni Leo da Vinci a lonžérovi Jánovi Tribulovi.

Celá voltížna obec dúfa že sa bude môcť ešte stretnúť na voltížnych pretekoch v tomto krásnom a pohostinom areáli Masarykovho dvora vo Vígľaši.