FEI

Trilógia jazdeckého športu vďaka Riders & Dreams – CVI Šamorín

Vďaka organizátorovi Róbertovi Pálovi z JK Riders & Dreams Šamorín sa v multifunkčnom areáli X Bionic Šamorín v prvý júnový víkend tohto roku stretli súťažiaci z celého sveta až z troch jazdeckých disciplín naraz a to parkúru,drezúry a voltíže. Organizáciu voltížneho svetoveho pohára mala na zodpovednosti Laura Lenčéšová z JK Farao – Trnovec nad Váhom a podarilo sa jej prilákať cvičencov z 15 krajín. Zápolili medzi sebou cvičenci Argentíny, Juhoafrickej republiky, Brazílie, USA, Holandska, Nemecka, Rakúska, Poľska, Ukrajiny, Dánska, Českej republiky, Maďarska, Nórska, Talianska a pravdaže Slovenska. Prísnym okom ich hodnotili rozhodcovia najvyšších levelov ako predsedníčka svetovej voltížnej komisie Pavla Krauspe, ale aj rozhodcovia z Francúzka, Holandska, Maďarska, Čiech a Slovenska. Slovenskí voltižéri v tejto tvrdej konkurencii vybojovali niekoľko medailí a pri slávnostnom ceremoniály odovzdávania cien hrala aj Slovenská hymna.

Zlato v kategórii juniorských skupín vybojovalo družstvo z Jazdeckého klubu pri Národnom žrebčíne Topoľčianky na koni Leon pod vedením Kodaka Borisa v zložení : Andrej Meňhert, Laura Balážová, Stela Strečková, Sebastián Kodak, Gabriela Karáčová, Matúš Solčiansky. Chlapcom z Národného žrebčína sa darilo aj v jednotliveckých kategóriách. Matúš Solčiansky v kategórii detí vybojoval striebornú medailu na zapožičanom koni Constantin z JK Farao – Trnovec nad Váhom s lonžérkou Vladimírou Lenčéšovou. V kategórii junior si odniesol Andrej Meňhert bronz na koni Leon s lonžérom Borisom Kodakom.V kategórii detí 2* striebornú medailu vybojovala Tara Jurášová zo SŠ Ivanka pri Dunaji na koni Catalin I MT-2 s lonžérkou Tmaraou Kotvasovou. Aj v juniorskej kategórii sa podarilo slovenským voltižérom získať medailu a to bronzovú vďaka Ele Hajurkovej z UVLF Košice na koni Good Luck s lonžérkou Martinou Posilnou. Mladých jazdcov zastupovala jediná žena zo Slovenska a to Sára Šoltészová ,ktorá dokázala na koni Walter Winnie s lonžérom Jánom Tribulom zvíťaziť a do klubu Freestyle Poprad odnášala zlato. V seniorskej kategórii 2* nastúpila na koni KCM Vaultunghorses Lord s lonžérkou Andreou Braczi  Lucia Vlasáková, ktorá vybojovala striebornú medailu. Zastúpenie sme mali aj v kategórii dvojíc kde cvičenky z OZ Galaxia Spišská Teplica obsadili 3.miesto v zložení Ema Kolesárová a Ema Martinková na koni Sarah s lonžérkou Máriou Fogašovou.

Dúfame že sa slovenským voltižérom bude aj naďalej dariť v tvrdej medzinárodnej konkurencii a domov budú prinášať medailové umiestnenia.

Komplet výsledky všetkých pretekárov nájdete v odkaze :